Asutajate Selts


Asutajate Selts koondab kiiresti kasvavate tehnoloogiafirmade (ehk idufirmade) asutajaid, kellel on tugevad seosed Eestiga. Meie 200+ liiget on eraisikud, kellest mitmed on asutanud enam kui ühe ettevõtte.

Me julgustame avatud, üksteist toetavaid ja usalduslikke suhteid oma liikmete vahel, et ühiselt tähistada edusamme, toetada üksteist sarnaste probleemide lahendamisel ja õppida üksteise kogemustest.

Me loodame, et selline kogukonna toetus teeb Eesti kõige paremaks kohaks Euroopas, kus oma järgmist tehnoloogiafirmat alustada.

Eesmärgid


Meie visiooni kohaselt on kiiresti kasvavad tehnoloogiafirmad Eesti tuleviku majanduse üks peamiseid mootoreid ja nii riigil kui ühiskonnal laiemalt tasuks neisse soosivalt suhtuda, et neid rohkem tekiks.

Oleme sõnastanud oma sektori kui terviku arendamisel eesmärkideks, et

 1. Eestis loodud tehnoloogiafirmad jäävad Eesti äriregistrisse ka väliskapitali kaasates

 2. rahvusvaheliste ettevõtete asutajad tahavad oma firma registreerida Eestis

 3. tehnoloogiafirmad loovad palju kõrgelt kvalifitseeritud töökohti just Eestisse

 4. asutajad panustavad oma äri tulemist tagasi Eesti ühiskonnale olulistesse projektidesse


Kuidas kõik alguse sai


2000ndate teises pooles hakkas Skype'i edu järellainetuses tekkima Eestisse ridamisi uusi alustavaid tehnoloogiaettevõtteid. Meie enda sellesse sektorisse tehtud investeeringute jälgimise tabelis on esimeseks andmetega aastaks 2006.

Üks esimesi süstemaatilisi investoreid oli sel perioodil Skype'i eestlastest kaasasutajate loodud Ambient Sound Investments. Koos hakkas käima grupp nende osalusega firmade asutajaid ja juhte, kellest 9 lõid 2009. aastal ametlikult Eesti Startupijuhtide Klubi (Estonian Startup Leaders Club).

Esimese kümnendiga, 2019. aastaks ületas klubi liikmeskond 100 piiri ja me oleme kujunenud kasvavat tehnoloogiasektorit esindavaks hääleks Eestis ja väljaspool.

2020. aastal lihtsustasime oma nime ja oleme nüüd Asutajate Selts (Estonian Founders Society).

2021. aastal sõnastasime visiooni, kus idufirmade sektor võiks Eestis 2030 aastaks kasvada 10 korda, luua Eestisse 50,000 hästi tasutatud ja kõrge lisandväärtusega töökohta ning panustada 30% sisemajanduse kogutoodangust.


Ametlik osa


Asutajad MTÜ
Reg. No. 80305937
IBAN: EE662200221054671167, Swedbank

President 2024: Allan Martinson
Juhatus:
 • Allan Martinson – rahastus
 • Kaidi Ruusalepp – iduettevõtete ökosüsteem
 • Hedi Mardisoo – iduettevõtete ökosüsteem
 • Rain Vääna – iduettevõtete ökosüsteem
 • Märt Kelder – rahastus
 • Triin Kask – kogukond
 • Liis Narusk – kogukond
Tegevjuht: Enel Teinemaa
Kontakt: startupleadersclub@gmail.com

Soovid meiega liituda?